parça kontör blog fatura sorgulama blog ve bilgi kütüphanesi

Geliştirdiğimiz parça kontör ve fatura tahsilat ve fatura sorgulama sistemleri yazılarımız.

2007’den 2017 ‘ye Parça Kontörcüler için Dev Proje

Ürünler Kas 19, 2016 2 Comments

Merhabalar;

2007 ‘de bu yola Kntr v.1 ile yola çıkmıştık. Şu an hala görüştüğüm bir arkadaşımın talep ettiği ilk sistem tamamiyle kontör birimi ile çalışıyordu. 100 kontör için 100 kredi düşüyordu. O zaman bu sistemi yaptığımızda kendi kişisel bloğum üzerinden başkalarınında işine yarar mı diye yayınlamak istemiştim.

Sonrasında Diyarbakır ‘dan biri aradı ve bazı fikirler verdi. Hemen ardından sistemin Kntr 2.1 olarak yeni versiyonunu yayınladık.

Bu versiyon tabiri cahiz se Çocuklar Duymasındaki “Seyyar Tayyar” ‘ın repliğini aklıma getirdi. Patladı gitti, Sonrasında sırayla ilerleyen yıllarda müşteri ağı arttı ve yeni versiyonlar Kntr 3.0, Kntr 3.5, Kntr 4.0, Kntr 4.5 ve son olarak Kntr 4.9 ile sistemleri taçlandırdık.

Tabi bu süreçte neler neler yapmadık ki, bir çok uygulama, mobil yükleme platformları, Turkcell,Avea veya Vodafone ‘a yapılmış bir sürü uygulama ve Türk icadı olarak Posmatiği ilk biz üreterek sektöre bir çok konuda öncülük ettik.

Herşey güzel giderken Yazılım denilen 1,0 ‘lardan oluşan sistemlerin Hukuk önündeki bilinmezliği ile tanıştık ve sektörde her telefondan görüştüğümüz kişinin ak/kaşık olmadığını öğrendik.

Bunun bizde çeşitli deformasyonlara sebeb olduğu doğrudur. Sektöre bakışımız 2011 yıllarında değişti ve biraz uzak kaldık. Ama bildiğimiz tek bir gerçek vardı. 81 ilde çeşitli noktalarda bizim sistemlerimiz sayesinde evine Ekmek götüren namuslu ve temiz bir müşteri kitlemiz olduğunu biliyorduk ve sadece onlar için bile biz bu işe en azından hizmetin devamlılığı ve o güzel insanları zorda bırakmamak adına devam ettik.

Hal böyleyken biz o zaman bile sizleri bırakmamışken şimdi nasıl olurda KNTR sektörü bıraktı, Destek vermiyor gibi serzenişler duyuyoruz anlamıyorum.

Sonrasında söyleyenleri aradığımızda ‘da tam aksini söylüyorlar anlamak gerçekten içten bile değil.

Her teknolojide öncülük ettiğimiz ve GSM Sektörüne yön veren bir firma olarak çalışmalarımıza devam ettiğimiz bilmenizi isteriz.

Ayrıca biz sadece GSM sektörüne değil bir çok farklı alanlarda da Elektronik / Yazılım ve Web Programlama alanında yenilikler yapmaya devam etmekteyiz.

Kntr, Namı diyar ICA Teknoloji neler yapıyor bir bakalım;

 • 2009 Yılında kuruldu. Sizin sektöre çözümleri Acarbim adı altında 2007 ‘de vermeye başlamıştı.
 • 2007 Kntr 1.0 Geliştirdi.
 • 2008 Kntr 2.0 Geliştirdi.
 • 2009 Turk*** 1.0 Web Uygulamasını Yaptı
 • 2009 Türkiye ‘de ilk **** Server Geliştirdi.
 • 2010 Kntr 3 versiyonlarının geliştiği bir yıl oldu.
 • 2011 Posmatik ile Dünyada eşi benzeri olmayan bir ürünü ürettik.
 • 2011 Tüm Gsm Operatörlere Ait Otomatik Apiler ve Uygulamalar Yazdık
 • 2012 Kntr 4.0 ile Akıllı Api Teknolojileri Başladı
 • 2013 Kntr 5.0 ( Bir maceraya girdik ve Sıfırdan bir sistem tasarladık ) Artık 2 adet ürünümüz var.
 • 2014 MVNO (Mobile Virtual Network Operator) alt yapısı kullana bir Gsm Operatörüne tüm alt yapı ve ERP desteği sağladık. Bu uzun soluklu proje ile artık AVEA/Türk Telekom alt yapıları arasında tüm süreçleri yönetebiliyor ve Sippy ve Radius çözümleri ile de İnternet hesap yönetimi ve Yurtdışı görüşme paketleri satışı konusunda çözümler üretebilmekteyiz.
 • 2015 Kntr 6 gündeme geldiği ve çıkacağı bir yıldı ki. BDDK Fatura Lisansı ve o konudaki belirsizlikler bizi bu sistemi çıkartma konusunda geri adım attırdı.
 • 2016 Kntr 6 ‘da yapmayı planladıklarımızı Kntr5 versiyonuna eklemeye başladığımız ve Kntr 4.0 geliştirmelerini durdurduğumuz bir yıldı.
 • 2017 Aslında sektöre biz 2007 ‘de başladık ve 10. yılımıza girdiğimizi yeni farkediyoruz. Ve bu 10. yıl şerefine Dev bir proje yapmaya karar verdik.

Bu dev proje ile sektöre son imzamızı attacağız ve kendimizi Endüstri 4.0 geleceğin teknoloji ve alt yapıları üzerine çalışmalarla yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Bildiğiniz gibi yukarıdaki çalışmalar sadece sizin sektörünüze özel yaptığımız çözümlerimiz den bazıları idi. Peki bu İca Teknoloji başka neler yapmış olabilir. Yada neler yapabiliyor ‘a bakalım birazda isterseniz.

Daha Neler Yaptık;

 • Özel bir şirkete elektronik alanında çözüm ortaklığı desteği verdik ve yaptığımız cihazlardan bazıları Amerika,Fransa ve Almanya gibi ülkelere ihracatı oldu.Yaptığımız ürün sayesinde şirket Tubitak ‘dan 1 Milyon Hibe kredi aldı.
 • Vip Araçların otomasyonları konusunda Türkiyedeki 4 büyük firmaya ürün tedariği sağladık. Cihazlar hareketli araçlarda bir VİP aracın tüm aksamlarını yönetebildiği gibi. Yurt dışında Kralların kullanımlarına sunuldu.
 • Vip Araçlarındaki Akıllı çözümleri evlere kazandıralım dedik ve çok uygun maliyetlere evinizi Akıllandırma Projelerini devreye soktuk. Sadece 2000TL ‘den başlayan fiyatlar ile evinizin 6 farklı modülünü kontrol etmenizi sağlayacak ürünler geliştirmeye devam etmekteyiz.
 • Süre zarfında IDO,DSI vb. bir çok özel kuruma hizmet veren firmalara çözümler ürettik.

 

Eğer sizlerinde nasıl yaparım diye düşündüğünüz hayalleriniz varsa gelin Kahvemizi için biz sizi dinleriz….

İca Teknoloji

Anasayfa Kas 18, 2016 Yorum Bulunamadı

2007 yılından bu yana web yazılım,masaüstü programlama ve elektronik alanında yüzlerce yaptığımız uygulama ile siz müşterilerimizin sorunlarına çözüm sunma gayretindeyiz. Yıllardır yaptığımız çalışmalarda amacımız her zaman daha çok para kazanmak değil doğru insanlar ile aynı yolda aynı inançla yürümek olup sorunlara ve taleplere en son teknolojik imkanlar ile çözümler sunabilmektir.

Sippy Server ve Radius Server Çözümleri

Anasayfa Kas 18, 2016 Yorum Bulunamadı

Standart yapıların dışına çıkarak kendi Voip ve İnternet alt yapınızı oluşturmak istediğinizde Sippy Server ve Radius Server ‘ları yönetmeniz gerekmektedir. Bizde bu konudaki tecrübelerimiz ile artık ucuza görüşmelere imkan sağlayan, ucuz internet alt yapılarını kendinizin oluşturabileceği çalışamalar için gerekli alt yapı çalışmalarını yapabilmekteyiz.

Bddk Yetkili Fatura Servis Çözümleri

Anasayfa Kas 18, 2016 1 Comment

Fatura ödeme ve tahsilat çözümleri sunan parça kontör siteleri, BDDK lisans gereksinimleri ile artık Yetkili Fatura Ödeme noktalarının izni ile fatura ödeme hizmeti sunabilmektedirler.Yetkili ödeme noktalarının sağladığı yetkiler ile Temsilci statüsünde bayi ağı oluşturarak fatura ödeme ve fatura sorgulama faaliyetlerini sağlar.

Parça Kontör Sitesi

Anasayfa Kas 18, 2016 1 Comment

Parça kontör sitesi ile ilgili 2007’den bu yana parça kontör bayiliği yapan müşterilerimize kendi parça kontör bayi ağı ile iletişimlerini ve muhasebesinin takibini sağlayan parça kontör siteleri konusunda destek veriyoruz.Kntr v.1,v.2,v.3,v.4 ve V.5 gibi bir çok parça kontör sitesi tasarlayarak günün teknoloji ve ihtiyaçlarına ayak uy durmaktayız.

Darbeye Hayır ve Hizmete Devam

Ürünler Tem 16, 2016 Yorum Bulunamadı

15 Temmuz akşamı yaşanılan hazin olayları hep birlikte televizyonlardan veya canlı tanık olarak yaşadığımız şu saatlerde bu hazin olayın ülkemiz ve milettimiz adına olumlu bir şekilde sonuçlanması hepimizi rahatlatmış ve mutlu etmiştir.

Bu uğurda Şehit düşmüş vatandaş ve kolluk kuvvetlerimizin aile ve milletimizin başı sağ olsun.

Ülkemizin ve Milletimizin bir olduğu ve askeri ve polisi karşı karşıya getirmeye çalışan zihniyetlerin başarısızlığı bizim ülkemizin ne kadar yaşanabilir bir ülke olduğunu göstermektedir.

Umarım bir daha böyle olayları yaşamaz ve güçlü Türkiye yolunda siz müşterilerimiz ve Türk milletine her şarta hizmete devam ederiz.

Kntr.Org
İca Teknoloji Ailesi
İşimizin Başındayız

Bayram Boyunca Destek Hizmetlerimiz

Ürünler Tem 05, 2016 Yorum Bulunamadı

Değerli Müşterilerimiz,

İca Teknoloji olarak bayram boyunca telefon desteği veremediğimizden acil durumlarda şirket mail adresimize veya destek panelimize, santralimize bırakacağınız ses kaydı bildirimlere cevap verilecektir.

Bayramınızın mübarek ve kutlu geçmesi dileğiyle

Destek Adresleri:

Mail : info@icateknoloji.com
Panel : http://destek.kntr.org

Yeni Çalışma Arkadaşımız

Ürünler May 07, 2016 4 Comments

Merhabalar,

Yol ve Trafik sorunundan dolayı Perpa Ticaret Merkezi içindeki ofisimizden ayrılarak “Tepeüstü Mah. Doğanevler Cd. Özkanca Sk. No:25 Kat:2 D:4 Ümraniye / İSTANBUL” adresine taşınmış bulunuyoruz.

Ayrıca yeni ofisimizde yoğun telefon trafiğine yetişmekte zorlandığımız ve telefon aramalarında yaşayabildiğimiz ulaşama sıkıntılarını en aza indirmek adına Yeni çalışma arkadaşımız “İrem Hanım” çalışmaya başlamıştır.

Bilgilerinize…

Korumalı: Yetkili Fatura Ödeme ve Lisanslı Fatura Ödeme Servis

Ürünler Oca 11, 2016 Yorumları görmek için parolanızı girin.

Bu içerik parola ile korunmaktadır. Görmek için lütfen aşağı parolanızı girin:

2016 Yeni Yıl Sağlık ve mutluluk ile geçmesi dileğiyle

Ürünler Ara 31, 2015 Yorum Bulunamadı

Yeni yılın herkese sağlık,huzur,mutluluk getirmesini dilerim. Tüm dileklerinizin gerçekleşmesi dileğiyle.

Kntr.org

2015 ‘de Sektöründeki yaşanan gelişmeler;

 • Turkcell TL Kredi paket çeşitliği gelişti. 60 ‘dan fazla ses paketi oluştu.
 • Fatura Yetkili BDDK denetimi ve lisans sistemi getirildi.
 • Tüm Operatörlerde özel paketler oluştu.
 • Fatura Yetkilendirmeden dolayı sektör küçüldü. Bir çok site kapandı.
 • Yeni Paketler sayesinde Kar marjı arttı.
 • Paket Sorgulama Sistemleri çıktı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar sizlerde yorumlarınızla bu yılı değerlendirebilir. 2016 için temennilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.