Kntr 4.8 Parça Kontör Sitesi Yeni Özellikleri

Kntr 4.8 Yeni Versiyon Özellikleri

Kntr 4.8 Yeni Versiyon Özellikleri

Blog Nis 16, 2012 10 Comments

Kntr 4.8 Versiyon Özellikleri

Yönetici Ekranı Güncelleştirmeleri;

Kısa Açıklama;

Yeni Kntr 4.8 versiyonu ile daha güvenli Bayi ve Yönetici girişleri sağlayabilirsiniz. Üye girişlerinde EPOSTA Onay sistemi ile artık site girişleri ve kredi yüklemeleriniz 2 kat daha güvenli,

 • Ayrıca artık sistem yöneticilerini birden fazla oluşturabilir ve bu kişileri yetkilendirebilir yaktıkları işlemleri raporla ayabilirsiniz. Hangi kullanıcının hangi ödemeyi onayladığını ve krediyi yüklediğini sistemden inceleyebilirsiniz.
 • Fatura Bakiyesini ayırabilme imkanı.
 • Artık sistem üzerinden CARİ Takibi yapabilir farklı bir yerde tutuğunuz kasaları bu sistem üzerinden takip edebilir ve raporlayabilirsiniz.
 • Kredi taleplerinizi parçalayabilir kendinize özel paketler oluşturabilirsiniz.
 • Operatör bazlı daha esnek grup fiyatları oluşturabilir. Kar marjlarınızı istediğiniz gibi ayarlıya bilirsiniz.
 • Yöneticileri yetkilendirebilir ve sadece istediğiniz sayfaları görüntületebilir ve Yönet,Sil,Düzenle veya Oku şeklinde yetkilendirmeler yaptırabilirsiniz.
 •  Sipariş Kontrol özelliği ile sisteminizde uzun süre bekleyen işlemlerden eposta adresine sitenin gönderdiği otomatik mail ile haberdar olabilir ve müdahale edebilirsiniz.

Mail doğrulama sistemiyle gerek bayi girişleri gerekse yönetici girişleri daha güvenli hala getirilmiştir. Özellikle statik ip almayan müşterilere zorunlu olarak bu sistem kullandırabilirsiniz.

 1. Üye girişlerinde güvenlik kodu kontrolü
 2. Cari işlemler Paneli Sistemdeki alacak verecek hesaplarından ayrıca tanımlanan bu alanda ister var olan bayilerinin izin alacak vereceklerini isterseniz sistemden ayrı bir cari hesap hareket takibi sağlayabilirsiniz.

  Cari Takip Sistemi

 3. Raporlar alanında geçmiş arşivden önceki hesapların raporlarının alınabilmesi için ARŞİV  tanımı eklendi.
 4. Onay Bekleyen İşlemlerde bizim yaptığımız anlık duyuruları görebilmeniz sağlandı. (Bazı kötü niyetli kişilerin ismimizi kullanarak araması yada çeşitli uyarılarımızı anlık olarak görebilmeniz sağlamak amacıyla bu alana eklenmiştir.)
 5. Parçalanmış Yüklemeler  14,19,30 vb. özel Turkcell Paketleri oluşturmak istiyorsanız. Operatörler  menüsüne giriş yapın. Buradaki  kutucuğunu işaretleyin. Ve paketler sayfasına giriş yapınız. sayfasına girdiğinizde alttaki gibi Parçala sütunundaki kutucuklar istediğiniz böle şeklini virgül ile ayırarak bu tanımlardan gelen kontör tanımlarını otomatik bölebilir ve yükleme cihazlarınıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

  Operatör Kredilerini Parçalama Sistemi

 6. Kredi satışlarındaki kuruşlu kar oranları artık fiyat oluşturmanızı güçleştirdiği şu zamanlarda artık  daha esnek grup fiyatları oluşturmanızı sağlayacak bir yapı oluşturuldu. Artık bayileriniz operatör bazlı birden fazla grup fiyat yapısı oluşturabilir ve daha esnek fiyat çalışmaları hazırlayabilirsiniz.
 7. Api Ayarları alanında Şifre alanı artık güvenlik gerekçesiyle görüntülenmemektedir. Şifreyi veya bilgileri güncellemek istediğinizde tekrar yazmanız gerekmektedir.
 8. Tekno Api  Teknografi firmasına ait Vodafone,Avea veye Tekno Server yazılımlarını bu alan üzerinden artık yönetebilirsiniz. İster bu alandan kredi bazında ister operatör bazında isterseniz de sadece bir bayinin yüklemelerini bu alandan yönlendirebilirsiniz.

  Teknografi firmasına ait yazılımları kolay yönetebilme

 9.  İçerik yönetim  yapısı değiştirilmiştir.
 10.  Kullanıcılar  4.8 versiyonu ile artık “admin” kullanıcısı kaldırılmıştır. Yeni yapıda  “admin_ahmet”,”admin_huseyin” şeklinde yeni birden fazla kullanıcı tanımları oluşturabilir. Bu kullanıcılara istediğiniz alanları yönetme konusunda yetkiler tanımlayabilirsiniz.

Yetki Tipleri;

Admin:  Sistemi Yönetir,Kayıtları Siler,Düzenler, Yeni Kayıt Açar  ve Okur

Sil: Kayıtları Siler,Düzenler,Yeni Kayıt Açar ve Okur

Düzenle: Kayıtları Düzenler ve Okur

Oku: Sadece Kayıtları ve Sayfaları Görüntüler

İzinsiz: Yetkisiz Kişi Hiç bir şey yapamaz ve sayfaları görüntüleyemez.

 

 1. Yönetici çalışma saatlerini belirleyebilme ve Eposta Onay kontrolü ile daha güvenli siteye girişler.
 2. Siteye girişlerde sitede ilk seferde tanımlayabildiğiniz ve sonradan değiştirilemeyen eposta adresinize otomatik bir şifreli linki gönderilecektir. O linki tıklamadan sisteme giriş yapmanız engellenecektir. STATİK IP ‘si olan yada olmayan tüm kullanıcılarda bu özellik zorunludur. Kaldırılması söz konusu dahi değildir. (Aynı şekilde sizden yönetici bilgilerini isteyen dolandırıcılara kazayla şifrenizi verseniz bile bu eposta sizin mail adresinize geleceğinden daha güvenli olacaksınız. Epostanıza gönderilen şifreli linkleri kimseyle paylaşmayınız.)
 3. Yükleme IP Kontrolü  Statik IP si olmayan yada olan bayilerde de aktif edilen bu özellik sayesinde bayinize o güne ait olan onaylı işlemin ip si baz alınarak her işlem kontrol edilir. Bayinize ait hesapdan farklı bir ip adresinden bir işlem geldiğinde bu işlem oluşturulmaz ve sistem “IP Adresiniz Uyuşmuyor” hatası verir.  Bu durumla alakalı bayi nizin EPOSTA adresine “81.214.**.*** Farklı bir ip den sipariş gönderimi yapılmıştır. Güvenlik gerekçesiyle bu işlemi kabul edemedik. Eğer linki tıklarsanız bundan sonra bu ip den gelen talepler kabul edilecektir. Tıklayınız”  şeklinde bir eposta gidecektir ve bayiniz bu epostayı tıklayana kadar artık bayi hesabından kredi yüklemesi yapılamayacaktır. Bu şekilde bayinizin kontrolü dışında bir kredi gönderiminin tam olarak önüne geçebilmektesiniz.
 4.  Aynı Numara Sipariş Sayısı   aynı numaraya ait gün içersinde verilecek sipariş sayısını artık güvenlik ayarlarından belirleyebilirsiniz.
 5. Email Kontrollü Bayi Girişi   Bayi girişlerinde STATİK IP almayan bayiler için özellikle kullanılması önerilen bu özellik sayesinde bayiler kullanıcı adı ve şifrelerini girdikten sonra eposta adreslerine bir onay mail ‘i atılır. Ve bayi bu onay mail ‘ini tıkladıktan sonra ancak sisteme girişi sağlanır. Bu şekilde kullanıcı adı ve şifresi çalışanan bayilerin 3. Bir eposta ile hesabının daha güvenli olması sağlanmıştır.
 6. Sipariş Kontrol Sitenizde onay bekleyenlerde bekleyen işlemler eğer 30Dk geçtiyse bu işlemler hakkında mail adresinize uyarı mail ‘i gönderebilmektedir.
Email Üye Giriş Sistemi

Kntr 4.8 Versiyona nasıl geçebilirim?


   Yeni versiyonu kullanmak isteyen müşterilerimizin öncelikle sunucu hizmetini bizden almaları gerekmektedir. Geçmiş    zamanlardaki dolandırıcılar tarafından müşterilerin aranması oluşan çeşitli problem ve dışarıdaki hostların güvenlik sorunlarından dolayı artık sistemlerimizin 4.7 den sonraki güncellemelerini dışarıda yayınlamama kararı aldık.

Eğer sunucu desteğini zaten bizden alıyorsanız herhangi bir ücret ödemeden bu yeni versiyondan ücretsiz yararlanabileceksiniz.

Sistem kurulumu maksimum 30dk sürmektedir.

Veritabanı veya Satış tablosu çok büyük sistemlerde öncelikle arşiv alınması gerekebilir. Güncelleme yapılmadan önce sizin bakiye raporu almanız gerekmektedir.

10 Responses ve “Kntr 4.8 Yeni Versiyon Özellikleri”

 1. Cevapla ismail can says:

  kntr 4.8 in fiyatı kontor+fatura sorgulama hepsi ne kadar teşekkürler

  • Cevapla admin says:

   Merhabalar

   Sadece 500TL ile fatura ve kredi sistemini kullanabilirsiniz. Fatura sistemi api desteği ile çalışmaktadır.

 2. Cevapla selçuk says:

  selam iyi çalişmalar benim sitem hosting kaynakli sorun olmustur hosting sürem dolmus benimde haberim yokktu sitem silindi suan ne yapmamlazim sizin yazılımı kullanıyorum hem madurum hemde bir suru bayim gitti ne yapmalıyım acaba sitemi tekrar acmak için ne yapmam lazim ve üçret ödemek zorunda mıyım acaba ?

  • Cevapla Şeref Görgülü says:

   Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. hosting aldığın yer ile görüş silinmemiş olabilir dosyaların eğer sadece suspend atılıp silinmeden bırakıldıysa geriye alabilirsin. yok silmiş ise de yedeğini almış olabilir eğer tamamen silmiş ve yedeği de alınmamış ise arkadaşların yapabileceği birşey olduğunu sanmıyorum bu konuda. sitenin kontor sitesi olduğunu ve aktif olduğunu bilen bir firma ise zaten silmez hesabını en azından sql i yedeklemesi gerekir.
   en son çare olarak daha eskilerden almış olduğun bir yedeği yükleyip bayilerini teker teker arayarak bakiyelerini sorup yeni açacak olduğun sisteme ekleyebilirsin üçü beşi aramayacaksın artık

  • Cevapla Şeref Görgülü says:

   tekrardan bu sorunu yaşamamak için hosting hizmetini de kntr den almanı tavsiye ederim. arkadaşlar bu gibi bir durumda sana ulaşamasalar bile her ihtimale karşı sitenin yedeğini bir köşede tutacaklarına eminim. güvenmediğin bir yerden hosting hizmeti zaten alma tavsiyem ya kendi sunucunu kullan ya da kntr den al hosting i

 3. Cevapla mert says:

  4,8de fatura tahsilatı için nerden destek lıcaz

 4. Cevapla parcakontorturk says:

  kntr 4,8 versiyonunda sms modulunu nasıl aktif ediyoruz

 5. Cevapla toptan kontor says:

  sms modülü ayrı satılıyormu

Bir cevap Yazın